Novú autobusovú stanicu Nivy v Bratislave otvoria už čoskoro, fungovať bude nepretržite

Autobusová stanica Nivy
Nová autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: www.facebook.com

Komplex Nivy s novou autobusovou stanicou v Bratislave otvoria koncom septembra. Na sociálnej sieti o tom informoval developer HB Reavis.

„Nivy svojich prvých návštevníkov aj cestujúcich privítajú už 30. septembra,“ uvádza investor s tým, že do hlavného mesta prinesú novú modernú autobusovú stanicu, ale aj zelenú strechu, služby a obchody, ako aj celoročnú mestskú tržnicu. Autobusový terminál letiskového typu bude mať 36 nástupíšť, sedem výstupísk a 86 stojísk pre autobusy s bezbariérovým prístupom.

Otvorená nepretržite

Napriek tomu, že samotné centrum bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa dostanú cestujúci nepretržite. Súčasťou budú prevádzky rýchleho občerstvenia, informačné pulty či úschovňa batožiny.

„Priestory autobusovej stanice sú v prvom podzemnom podlaží. Cestujúci môžu využiť 14 výťahov a dva eskalátory, ktoré sú rozmiestnené po celom Nivy centre,“ konštatuje stavebník. Vďaka deviatim LCD TV panelom, veľkej LED stene letiskového typu a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budú mať cestujúci prehľad o príchode či odchode autobusov.

Chýbať nebude ani oddychová zóna

„Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú WiFi sieť v celom priestore stanice,“ dodáva developer.

Výstavba stanice sa začala v roku 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Pôvodný termín dokončenia stanice bol avizovaný na jeseň 2020, z dôvodu pandémie developer tento termín posunul najskôr na jar 2021, neskôr na jeseň tohto roka. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské Nivy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HB Reavis