Nesto sa rozšíri o ďalšiu etapu, pôjde o bývanie pre náročných (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nesto Prime
Nesto Prime Zdroj: Lucron
Tento článok pre vás načítala AI.

Novovznikajúca štvrť Nesto v bratislavskej Petržalke sa rozšíri o ďalšiu etapu. Developer Lucron spustil predaj bytov v etape Nesto Prime. Tá sa podľa investora nachádza v najtichšej a najzelenšej časti štvrte, v zóne bez áut. Limitovanú ponuku tvorí iba 60 bytov v nízkopodlažnej zástavbe.

Nová etapa bude pozostávať z veľkometrážnych troj- a štvorizbových bytov a mezonetov s výmerami od 100 do 300 m2. Okrem lukratívnej polohy developer deklaruje využitie materiálov a technológií vo vysokom štandarde. Nesto Prime bude tvoriť šesť nízkopodlažných bytoviek.

Nesto Prime
Nesto Prime Zdroj: Lucron

Z dôvodu súkromia bude v každom zo šiestich obytných domov iba 10 bytov, pričom na každom poschodí budú iba dva byty,“ priblížil Head of Marketing & PR spoločnosti Lucron Pavol Baslík s tým, že každý byt bude disponovať priestranným balkónom, terasou alebo predzáhradkou.

Prvé byty odovzdajú už v lete

Novovznikajúca petržalská štvrť Nesto kombinuje byty v osobnom vlastníctve a koncept komerčného nájomného bývania. „Výstavba projektu napreduje presne podľa plánov a prvých 164 bytov v zóne Na námestí bude odovzdaných svojim majiteľom už v lete tohto roka,“ poznamenal investor.

Nesto vzniká na princípoch 20-minútového mesta. Okrem bývania tu pribudnú príležitosti na prácu, obchody, škôlka, škola, ale aj priestory na šport a oddych. „V celej štvrti vznikne množstvo komunitných priestorov s ihriskami,“ dodáva developer.

Nesto promenáda
Nesto promenáda Zdroj: Lucron

Plánujú priame napojenie na D2

V rámci vyvolanej investície spoločnosť Lucron podporila modernizáciu prepojenia Kopčianskej a Bratskej ulice sumou 900-tisíc eur. V ďalšej fáze plánujú dokončiť prepojenie medzi Kopčianskou a Bratskou cez územie Nesta, čím vznikne priame napojenie novej štvrte na diaľnicu D2.

Celkové vyvolané náklady na rekonštrukciu Kopčianskej a súvisiacej infraštruktúry odhadujú na úrovni 2,7 milióna eur.

Neďaleko novej štvrte sa nachádzajú vojenské pamiatky – petržalské bunkre a vojenský cintorín. V ich blízkosti nedávno zrevitalizovali lesopark, ktorého súčasťou sú zastrešené piknikové sedenia, lavičky a ležadlá. Pribudla tu tiež možnosť opekania na dvoch griloch a koše na separovanie odpadu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Lucron