Pri bratislavskom letisku má vyrásť polyfunkčné centrum s hotelom a bytmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
hotel
Ilustračný obrázok gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Pri bratislavskom letisku M. R. Štefánika plánujú postaviť polyfunkčné centrum s hotelom a bytmi. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA spoločnosťou VI GROUP Development. Centrum má pozostávať zo štyroch objektov rôznej občianskej vybavenosti a bývania.

Predokladaný začiatok výstavby je v treťom kvartáli 2025, ukončenie je naplánované začiatkom roka 2028. Predpokladané investičné náklady sú vo výške 35 miliónov eur. Súčasťou návrhu je aj park so sadovými úpravami a množstvom zelene, vodozádržné opatrenia a zelené strechy.

polyfunkcne centrum pri letisku M.R. Stefanika
Polyfunkčné centrum pri letisku M.R. Štefánika Zdroj: EIA/VI Group Development

Dve budovy hotela, kancelárie aj bytový dom

Polyfunkčné centrum je stavebne rozdelené na štyri funkčné celky, z ktorých dva majú funkciu hotela, jeden má administratívnu funkciu a jeden prevládajúcu funkciu bývania,“ uvádza navrhovateľ s tým, že všetky budovy spája dvojúrovňová podzemná garáž. Parkovacie státia sú navrhované v suteréne objektu aj na teréne.

V prvom objekte bude umiestnený hotel s prevádzkami v parteri budovy, druhý objekt centra má tvoriť výlučne hotel. V treťom objekte sa budú nachádzať kancelárske priestory s obchodnými prevádzkami v parteri. Objekt číslo štyri bude tvoriť bytový dom s obchodnými prevádzkami a kancelárskymi priestormi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie VI Group