Pri Bytči vyrastie nové obchodné centrum, investor aktuálne čaká na závery EIA

Excited gorgeous smiling young woman is posing with a credit card and shopping bags in the mall
Popri hlavnom objekte by mali pribudnúť čerpacia stanica pohonných hmôt, autoumyváreň a predajňa farmárskych výrobkov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com/

Na juhovýchodnom okraji Bytče má v blízkej budúcnosti vyrásť nové obchodné centrum. Jeho výstavbu pripravuje spoločnosť KLM Bytča, ktorá predložila zámer v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané náklady na realizáciu sú 10-miliónov eur.

Jednopodlažný objekt

Obchodné centrum Retail box plánuje investor postaviť v tesnom susedstve priemyselného parku pozdĺž cesty I/10 s výjazdom smerom na Žilinu. Ako sa uvádza v predloženom zámere, objekt obchodného centra s jedným nadzemným podlažím bude mať pôdorysný tvar písmena L.

Tvoriť ho bude trinásť prenajímateľných priestorov s celkovou plochou 7 682 metrov štvorcových. Na východnej strane objektu je navrhnutý spoločný priestor pre technické zázemie a správcu objektu.

Pribudne benzínka či autoumyváreň

Popri hlavnom objekte investor počíta aj s doplnkovými objektmi. Pribudnúť by tu mali čerpacia stanica pohonných hmôt, autoumyváreň a predajňa farmárskych výrobkov. Na parkovacích plochách je celkovo navrhnutých 278 parkovacích miest.

Predmetný pozemok je v súčasnosti využívaný na poľnohospodárske účely, a tak bude potrebné získať rozhodnutie o vyňatí z poľnohospodárskych pozemkov.

Investor predbežne plánuje začiatok výstavby v apríli tohto roku, pričom ešte pred Vianocami by objekt mohol byť odovzdaný do užívania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom