Problémy s nedostatkom stavebného materiálu pretrvávajú, zdražovanie ohlásili ďalšie firmy

Bývanie, výstavba
Občianske združenia žiadajú, aby bola k príslušnému informačnému systému najskôr spracovaná štúdia uskutočniteľnosti, ktorá uspokojivo zodpovie na všetky kritické otázky. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nedostatok surovín v nemeckom stavebníctve sa v júli trochu zmiernil. Problémy pri dodávkach medziproduktov v júli hlásilo 48,8 percenta firiem v stavebnom sektore. V júni to bolo 50,4 percenta nemeckých stavebných spoločností. Vyplýva to z prieskumu mníchovského inštitútu Ifo, ktorý o jeho výsledkoch informoval v tlačovej správe zverejnenej v pondelok.

„Tieto nedostatky surovín tlačia nahor náklady, čo vyvoláva tlak predovšetkým na výstavbu budov. Každá druhá firma v tomto segmente plánuje v nadchádzajúcich mesiacoch zvýšiť ceny stavieb,“ uviedol výskumník inštitútu Ifo Felix Leiss. Stavebné firmy budujúce inžinierske siete tiež plánujú zvýšenie, ale ide o menší počet spoločností.

„V porovnaní s predošlým mesiacom je možné pozorovať určité zmiernenie. Ceny stavebného dreva, ktoré v predchádzajúcich mesiacoch extrémne stúpli, sa začali normalizovať. Avšak mnohé suroviny sú naďalej nedostatkové, a preto drahé,“ konštatoval Leiss.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom