Projekt kampus zdravia a športu v bratislavskej Petržalke sa posúva do ďalšej fázy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kampus zdravia a športu, Petržalka
Kampus zdravia a športu, Petržalka (vizualizácia) Zdroj: BSK, at26
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje na konci bratislavskej Petržalky vybudovať kampus zdravia a športu. Podľa slov samosprávy pôjde o modernú štvrť pre potreby vzdelávania a aplikovaného výskumu v oblasti zdravia a športu. Teraz sa projekt posúva do ďalšej fázy. Župa začala s inžiniersko-geologickými prácami a prípravou projektovej dokumentácie.

V posledných dňoch prebiehal na území areálu kampusu inžiniersko-geologický prieskum. Z hľadiska prípravy ide o štandardnú aktivitu, ale z pohľadu projektu je to zásadný míľnik,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba.  Podľa neho sa tak z koncepčno-architektonickej fázy posunuli do prípravy projektovej dokumentácie. Momentálne spracuvávajú dokumentáciu pre územné rozhodnutie budovy školy, multifunkčnej haly, internátu a samotného areálu.

Vzdelávanie, hokejová akadémia a atletický štadión

V spolupráci s kľúčovými partnermi vybudujú v Petržalke infraštruktúru, ktorá bude poskytovať domovské zázemie pre aplikovaný výskum zameraný na prevenciu verejného zdravia, stredoškolské vzdelávanie, hokejovú akadémiu, ako aj priestor pre športové aktivity verejnosti. Projekt bude realizovaný v zmysle konceptu SMART škôl, ktorý bol spracovaný BSK.

Nový areál bude pozostávať z viacerých objektov, ktoré sa budú synergicky prepájať. Tvoriť ho bude budova školy vrátane diagnosticko-rehabilitačného centra, internát, hokejová hala, atletický štadión či multifunkčná hala.

Pribudnú športoviská aj internát

Podľa zámeru, ktorý BSK predložil vlani v lete na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA, sú predpokladané investičné náklady na projekt 62,5 milióna eur. Začiatok výstavby je naplánovaný v apríli 2025, ukončenie v septembri 2027. Predpokladaný začiatok prevádzky je v januári 2028.

Hlavný objekt kampusu je koncipovaný pre 696 študentov rôznych odborov. „Spája medzi sebou funkcie potrebné nielen k jeho bezproblémovej prevádzke, ale aj k špičkovému celoživotnému vzdelávaniu v rôznorodých odvetviach, primárne v odbore zdravia, športu a telovýchovy,“ uvádza sa v zámere. Súčasťou má byť súbor exteriérových a interiérových športovísk, ako aj jedáleň s internátom pre 20 percent študentov a externých pracovníkov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj