Protimonopolný úrad SR už skúma predaj nákupného centra Aupark v Bratislave

Protimonopolný úrad SR
Protimonopolný úrad SR. Foto: Ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Protimonopolný úrad SR už skúma oznámený predaj bratislavského nákupného centra Aupark. Ako informuje v tlačovej správe, v tejto veci už začal správne konanie. Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu k transakcii predložiť svoje pripomienky, námietky či informácie. Úrad ich zároveň žiada, aby tak urobili čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa nimi mohol zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

Bratislavský Aupark kupuje za 450 mil. eur spoločnosť WOOD & Company, a to od firmy Unibail-Rodamco-Westfield. WOOD & Company ako líder transakcie spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management najprv získa 60-percentný podiel.

Zostávajúcich 40 percent sa prevedie postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024. Akvizíciou Auparku sa spoločnosť WOOD & Company stáva druhým najväčším vlastníkom kancelárskych a nákupných centier v Bratislave a Prahe.

Aupark Bratislava je nákupným centrom s hrubou prenajímateľnou plochou 59 600 štvorcových metrov a návštevnosťou 11,8 milióna ľudí (v roku 2019). WOOD & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe a oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Aupark BratislavaPMÚ Protimonopolný úrad SR