Prvú fázu obnovy ulice Mlynské nivy chcú ukončiť na jeseň

Revitalizácia Mlynských nív, Stanica Nivy
Pohľad na aktuálny stav priestoru bývalej autobusovej stanice Mlynské nivy počas výstavby areálu Nové Nivy. Bratislava, 23. júl 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

Mlynské nivy sa po rekonštrukcii stanú mestským bulvárom s obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou.

Obnova ulice Mlynské nivy v hlavnom meste SR Bratislave je stále v prvej fáze, investor počas nej obnovuje južnú časť ulice. Túto fázu začali robiť v máji a ukončiť ju chcú počas jesene tohto roka. Stavebné práce na obnove ulice robí investor projektu novej autobusovej stanice Nivy, spoločnosť HB Reavis.

„Obnovujeme verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejného osvetlenia a cestnú komunikáciu,“ povedal dnes novinárom počas kontrolného dňa Jakub Gossányi z HB Reavis Slovakia. Nový bulvár môžu Bratislavčania očakávať na jeseň 2019.

Práce si nevyžiadali úplnú uzávierku

Mlynské nivy sa po rekonštrukcii stanú mestským bulvárom s obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou, priechodmi pre chodcov, cyklotrasami, zastávkami a novými chodníkmi aj zeleňou. Práce na ulici si nevyžadujú úplnú uzávierku ulice, zúžili iba jazdné pruhy. Koncom jesene chce investor pristúpiť k druhej fáze rekonštrukcie, ktorú budú robiť na severnej časti ulice.

„Predmetom rekonštrukcie budú aj naďalej najmä inžinierske, dopravné, líniové a vodné stavby. Celkovo sa počas nej dotkneme približne 95 stavebných objektov, medzi nimi aj niekoľko rokov starej kanalizácie,“ dodal Gossányi. Rekonštrukcia si podľa investora vyžiada vyše 48-tisíc metrov káblov a takmer dvetisíc metrov rúr.

Pracuje sa na základovej doske novej stanice

Bývalú autobusovú stanicu už rozobrali. V súčasnosti už stavajú aj vežu, Nivy Tower, ktorá bude súčasťou stavby novej autobusovej stanice. Stavba veže je momentálne na ôsmom poschodí, spomenul Jakub Gossányi. „Pracujú na základovej doske stanice, pracovníci sa v niektorých častiach dostávajú do mínus jedného až mínus druhého podlažia,“ poznamenal s tým, že práce budú pokračovať betónovaním a nový skelet by mohol byť hotový o rok na jeseň. Autobusová stanica Mlynské nivy v Bratislave sa od nedele 1. októbra minulého roka presťahovala do priestorov na Bottovej ulici. Náhradná autobusová stanica nahrádza dopravné kapacity bývalej autobusovej stanice.

Investorom novej autobusovej stanice je spoločnosť HB Reavis. Ponúkať bude medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, tržnicu a administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia. Nástupištia autobusov plánujú v prvom podzemnom podlaží. Podľa plánu by mohli mať Bratislavčania novú autobusovú stanicu v roku 2020.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie HB Reavis