Revolučná platforma Urči Cenu! mení pravidlá realitného trhu (rozhovor)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Veselický a Viktor Perháč
Viktor Perháč a Juraj Veselický.
Tento článok pre vás načítala AI.

Realitný trh na Slovensku, známy svojimi vysokými cenami a konzervatívnym prístupom, prechádza vďaka novej platforme urcicenu.sk významnou transformáciou.

Jej zakladatelia Juraj Veselický a Viktor Perháč prinášajú riešenie, ktoré môže výrazne ovplyvniť prístup k nehnuteľnostiam pre širokú verejnosť. Ich cieľom je vyrovnať nerovnováhu medzi kupujúcimi a predávajúcimi a priniesť transparentnosť do tohto odvetvia.

Platforma vznikla v reakcii na narastajúce ceny nehnuteľností, ktoré sa stali pre mnohých kupujúcich nedostupné. „V realitách sa pohybujeme už vyše desať rokov a trh podrobne poznáme,“ hovorí Veselický.

Ako pripomenul, k výraznej zmene na trhu s nehnuteľnosťami došlo v rokoch 2022 až 2023. Platforma umožňuje kupujúcim určiť cenu nehnuteľnosti, ktorú sú ochotní zaplatiť. „Kupujúci boli takými rukojemníkmi samotného realitného trhu,“ vysvetľuje Perháč s tým, že na portáli môžete sami určiť cenu nehnuteľnosti a tým získať reálny obraz o trhu.

Výhody nielen pre kupujúcich

Kupujúci si vyberú nehnuteľnosť, určí cenu a predávajúci vidia všetky ponuky transparentne. Tento systém umožňuje efektívnejšiu a rýchlejšiu komunikáciu medzi kupujúcimi a predávajúcimi, čo šetrí čas aj peniaze obom stranám.

Urcicenu 1.jpg

Platforma teda prináša výhody nielen pre kupujúcich, ale aj pre predávajúcich a tiež realitné kancelárie. Kupujúci môžu určiť cenu nezáväzne a zadarmo, čo im dáva možnosť získať lepšiu predstavu o trhu. Predávajúci získajú okamžitý feedback a môžu nastaviť reálnu cenu nehnuteľnosti na základe aktuálnych ponúk.

Realitné kancelárie môžu využívať platformu na správne nastavenie cien nehnuteľností, čo im umožňuje lepšie reagovať na potreby trhu. „Pre developerov je veľmi dôležité správne nastavenie cien nehnuteľností od cenníka projektu,“ dodáva Veselický.

Výzvy, plány a digitalizácia

Začiatky neboli jednoduché, ale platforma sa rýchlo prispôsobila trhu a získala pozitívne ohlasy. „Za krátke obdobie svojho fungovania pomohol portál urcicenu.sk stovkám majiteľom predať ich nehnuteľnosti,“ hovorí Perháč. Do budúcnosti plánujú expandovať aj na medzinárodný trh a pokračovať v implementácii nových funkcionalít, ako je topovanie inzerátov či developerská zóna.

Urci cenu 2 1.jpg

Kľúčovým trendom v realitnom odvetví je aj digitalizácia a Urči cenu je toho živým dôkazom. Používaním umelej inteligencie a inovatívnych riešení prináša platforma revolúciu do spôsobu, akým sa nehnuteľnosti predávajú a kupujú.

Veselický a Perháč so svojím portálom prinášajú do realitného trhu nový dych. Ich inovatívny prístup umožňuje kupujúcim určiť cenu nehnuteľností, čo prináša transparentnosť a efektivitu pre všetkých zúčastnených. Ako hovoria zakladatelia: „Neváhajte určiť cenu a využiť všetky možnosti, ktoré moderné technológie ponúkajú.“

V rozhovore so zakladateľmi Jurajom Veselickým a Viktorom Perháčom sa ďalej dozviete:

  • aký problém na realitnom trhu chceli zakladatelia riešiť
  • ako platforma určicenu.sk funguje a aké sú jej hlavné výhody
  • výzvy, ktorým čelili na začiatku a ako ich prekonali
  • budúce plány a ambície platformy
  • význam digitalizácie v realitnom odvetví
  • konkrétne príklady úspešných predajov a kúpy nehnuteľností

Ďalšie zaujímavé rozhovory si môžete vypočuť aj na —> Spotify

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj VeselickýViktor Perháč