Štvrtá veža rezidenčného projektu prináša do Bratislavy 264 bytov (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sky Park, 4. veža
Sky Park, 4. veža (výhľad) SITA/Slávka Ambrová
Tento článok pre vás načítala AI.

Developer Alto Real Estate skolaudoval štvrtú rezidenčnú vežu v rámci projektu Sky Park v bratislavskom downtowne. Stalo sa tak v termíne, ktorý avizoval na jar roku 2021. V 31-poschodovej veži sa nachádza 264 bytov a apartmánov. Autorkou návrhu je svetoznáma architektka Zaha Hadid.

V porovnaní s troma predchádzajúcimi vežami deklaruje viaceré zmeny. „Do množstva vylepšení sme investovali viac ako 1,5 milióna nad rámec pôvodných plánov,“ priblížil CEO spoločnosti Rastislav Valovič. V krátkom čase začnú s výstavbou poslednej, piatej rezidenčnej veže, kde spustia predaj bytov na jeseň.

Takmer žiadne úniky energie

Štvrtá veža sa podľa investora vyznačuje vysokou energetickou úspornosťou, čo ju zaraďuje do najvyššej energetickej triedy A0. „Veža nemá takmer žiadne úniky energie, zároveň zužitkuje takmer všetku energiu, ktorá sa v budove vytvorí,“ konštatuje developer s tým, že veľký dôraz kladie aj na elektromobilitu.

Zastavaná plocha v rámci projektu je minimalizovaná, čo umožnilo vznik nových verejných priestorov. „Jeden z najväčších novovybudovaných verejne prístupných parkov dostal obohatenie o nové funkcie, ako napríklad detské ihrisko pre najmenšie deti,“ poznamenal investor.

Parkovanie pre rezidentov je zabezpečené v podzemných garážach, nad ktorými sa nachádza zelená strecha. „Táto spolu s už dokončeným landscapom Sky Park vytvára najväčšiu zelenú oázu v srdci mesta,“ uzatvára developer.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Alto Real Estate