V Bratislave vyrastá jeden z najväčších skateparkov na Slovensku (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Skatepark pod Mostom SNP
Skatepark pod Mostom SNP Zdroj: U/U studio
Tento článok pre vás načítala AI.

Jeden z najväčších skateparkov na Slovensku má už čoskoro vyrásť pod Mostom SNP v Bratislave. Podľa hlavného mesta bude mať nové športovisko rozlohu 1350 m2 a jeho priestor bude vhodný pre všetky kolieskové športy ako kolobežky, BMX či kolieskové korčule.

Pobytové schody aj nový chodník

Súčasťou areálu budú aj pobytové schody pri päte mosta a celý priestror bude nadväzovať na mostnú konštrukciu. „Pilier ho delí na dve zóny a svah pri päte mosta bude okrem pobytových schodov využitý aj na bank a rádius rampy,“ priblížil magistrát.

Mesto sľubuje mix tradičných a unikátnych prvkov ako raily, bedne, rádiusy, banky, skoky či hydrant. Chýbať nebude ani osvetlenie v mostovke a pobytových schodoch. Pribudnúť má aj nový asfaltový chodník v smere k obchodnému centru, od skateparku až po súčasný panelový chodník, ktorý tento rok čaká oprava.

Otvoria ho spolu s Cvičkom

Pod Mostom SNP pribudne tiež žulový obrubník po stranách skateparku, ktorý ho oddelí od cyklotrasy a chodníka. Skatepark plánujú otvoriť už v máji, spoločne s Cvičkom, ktoré po minuloročnej havárii potrubia prechádza opravou. 

Za návrhom projektu stojí U/U Studio, realizáciu zabezpečuje spoločnosť Bonidee skateparks. Projekty vznikajú pod taktovkou Metropolitného inštitútu Bratislavy v rámci iniciatívy na obnovu verejných priestrorov Živé miesta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MIB Metropolitný inštitút BratislavyU/U studio