V bratislavskom Starom Meste vyrastie administratívna budova, ráta aj s priestorom pre električkovú trať

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bratislava, byty
Foto: ilustračné, Getty Images

V zóne Pribinova v bratislavskom Starom Meste plánujú postaviť administratívnu budovu Triangel 2 za približne 45 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

„Navrhovanou činnosťou je výstavba a prevádzka administratívnej budovy s technickým zázemím a s potrebným množstvom podzemných parkovacích miest,“ uvádza sa v zámere.

Bude mať technologické podlažie

Stavba je navrhnutá s ôsmimi nadzemnými podlažiami a jedným technologickým podlažím. Navrhovateľom je spoločnosť Lenar, patriaca pod JTRE. Odhadovaný termín výstavby je september 2024 až september 2027.

Riešené územie sa nachádza v zóne Pribinova. Ide o pozemok vymedzený zo severu z časti ulicou Dostojevský rad, z juhu bulvárom Pribinova a z východu Krupkovou ulicou. V súčasnosti je nezastavanou spevnenou plochou s betónovým povrchom bez zelene.

Odstránia aj megaboardy

„Pred realizáciou objektu bude betónový povrch nachádzajúci sa na pozemku asanovaný v rámci prípravy územia a výkopových prác,“ uvádza sa v zámere. Odstránia aj dva megaboardy a menšie bilboardy nachádzajúce sa na pozemku.

„Územie Stavby 2, ktorá predstavuje úpravu komunikácií a verejných priestorov, je v súčasnosti tvorené Krupkovou ulicou spolu s križovatkami na Dostojevského rade a Pribinovou ulicou a priestorovou rezervou pre budúcu električkovú trať,“ uvádza stavebník. Súčasťou stavby je aj plocha zelene na východ od Krupkovej ulice, ktorá nebude stavebnou činnosťou dotknutá.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie JTRE J&T REAL ESTATE