V Saudskej Arábii vyrastie ďalší veľkolepý projekt, sľubuje luxusné bývanie aj rozprávkové výhľady (foto)

Siranna, Neom, Saudská Arábia
Neom - Siranna, Saudská Arábia Zdroj: FB Neom
Tento článok pre vás načítala AI.

Saudskoarabský projekt Neom koncom novembra predstavil svoju víziu veľkolepej destinácie s názvom Siranna, ktorá sa rozvíja v severozápadnej Saudskej Arábii. Označil ju za novú destináciu cestovného ruchu v rámci trvalo udržateľného regionálneho rozvoja. Projekt, ktorý prinesie luxusný 65-izbový hotel a 35 nadštandardných rezidencií vyrastie na pobreží Akabského zálivu.

Výstavba Siranny podľa investora predstavuje minimálne zásahy do prírody a využíva špecifické techniky na zachovanie miestnej krajiny. „Destinácia ponúka nerušený výhľad na Červené more a jeho stupňovitý dizajn prináša rôzne pohľady a perspektívy,približuje autor projektu.

Siranna, Neom, Saudská Arábia
Siranna, Neom, Saudská Arábia Zdroj: FB Neom

Stavba pozostáva zo šesťhranných stĺpov, vychádzajúcich z členitého pobrežného terénu, ktoré dopĺňajú okolité hory a flóru. „Po príchode vodnou dopravou do odľahlej zátoky prejdú hostia prírodnými skalnými útvarmi, kým sa dostanú ku vchodu do ubytovacieho zariadenia,“ dodáva Neom.

Pre návštevníkov bude k dispozícii plážový klub, kúpele aj najmodernejšie wellness zariadenia. Okolie budú dotvárať chodníky určené na prechádzky po pobreží aj objavovanie horského terénu.

Neom je symbolom cezhraničného rozvoja v Saudskej Arábii a má za sebou niekoľko futuristických projektov, ktoré zároveň nesú známky udržateľnosti. Nedávno predstavili pobrežnú destináciu Epicon, ktorá má vyrásť pozdĺž Akabského zálivu. V októbri odhalili plány na 330-metrový mrakodrap, ktorý chcú postaviť v lyžiarskom stredisku Trojena. Minulý rok odhalil Neom víziu 170-kilometrového lineárneho mesta v púšti.

Siranna, Neom, Saudská Arábia
Siranna, Neom, Saudská Arábia Zdroj: FB Neom
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Neom