V Spišskom Podhradí pribudne nová materská škôlka, s výstavbou začnú už koncom leta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
škôlka, materská škola
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V Spišskom Podhradí pribudne nová materská škola. Samospráva získala na výstavbu finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR vo výške viac ako 1,1 milióna eur.

Mesto sa rozrastá

Mesto pod Spišským hradom sa totiž postupne rozrastá, s pribúdajúcou výstavbou primátor Michal Kapusta očakáva, že počet obyvateľov by mohol stúpnuť aj o tisícku.

Súkromný investor buduje v rámci tretej etapy projektu obytného súboru Svätý Martin viac ako stovku rodinných domov, mesto chce materskú školu stavať v danej lokalite, bude mať kapacitu 69 detí.

Nová materská škola bude podľa technickej správy k projektu jednopodlažná. Pozostávať má z troch herní pre 23 detí s hygienickým zázemím, tiež priestorov pre učiteľky, jedálne a spoločnej šatne.

Stavať začnú v auguste

Ako pre agentúru SITA potvrdil primátor, samospráva už má zhotoviteľa vysúťaženého. Zmluva o dielo má odkladný účinok do obdobia, kým mesto nebude mať podpísanú zmluvu z plánu obnovy.

Počítame, že by sme s výstavbou začali koncom augusta tohto roka,“ poznamenal Kapusta. Zhotoviteľ bude mať na práce od prevzatia stavby dvanásť mesiacov.

Projekt v lokalite Svätý Martin realizuje súkromný investor, je rozdelený na niekoľko etáp. Jeho súčasťou je aj výstavba objektov občianskej vybavenosti vrátane materskej školy. Tá však bude po výstavbe patriť mestu. Samotná oblasť sa nachádza neďaleko centra Podhradia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať