V Trnave má vzniknúť nové sídlisko so stovkami bytov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stavenisko, výstavba
Foto: ilustračné, pixabay.com

Investor odhaduje náklady na 160 miliónov eur, stavať chce postupne v rokoch 2020 – 2028.

Nový obytný súbor s názvom Prúdy plánuje v Trnave postaviť spoločnosť Terra Trnavia s cyperským spoločníkom. Na území s rozlohou jedenásť hektárov medzi Koniarekovou a Spartakovskou ulicou chce postupne postaviť 19 bytových domov a osem polyfunkčných domov s nebytovými priestormi, apartmánmi a bytmi.

Územie oproti areálu strojárskej spoločnosti ŽOS Trnava je momentálne využívané na poľnohospodárske účely. Náklady na výstavbu odhaduje investor orientačne na 160 miliónov eur. Vyplýva to zo zverejneného zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Pribudne aj materská škola

Všetky stavebné objekty majú byť riešené v jednotnom architektonickom výraze. Naplánované sú tu šesťpodlažné domy s jedným ustúpeným podlažím a osempodlažné domy. Súčasťou rozsiahleho obytného súboru má byť aj materská škola pre osemdesiat detí, viac ako 2000 parkovacích miest, z toho 1500 v suteréne jednotlivých objektov, plochy zelene a ďalšie príslušenstvo.

Lokalita má byť napojená cestami z Koniarekovej ulice a z predĺženia Spartakovskej ulice. Investor ráta so začiatkom výstavby v roku 2020 a s dokončením v roku 2028. Zámer nie je v rozpore s platným územným plánom mesta. Spadá však do povinného hodnotenia podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať