V Trnave obnovia ďalší verejný priestor medzi panelákmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ihrisko, hojdačka
pixabay.com/ilustračné foto

Počas prípravy tohto projektu zorganizovala radnica dve stretnutia s obyvateľmi lokality.

Mesto Trnava za 300-tisíc eur obnoví verejné priestory na Ulici Gejzu Dusíka. Zastaralé detské ihrisko nahradí nové, ktoré bude rozdelené na dve časti. Jedna bude určená pre najmenšie, druhá pre väčšie deti. Súčasťou projektu bude aj zóna na cvičenie s fit a workoutovými prvkami pre všetky vekové kategórie, ale aj oddychové plochy či obnova zelene.

Dodávateľ začína s prácami už tento týždeň, obnovený verejný priestor má byť k dispozícii do troch mesiacov. Ulica Gejzu Dusíka má viac ako 1 100 obyvateľov s trvalým pobytom a patrí k najväčším v meste.

Vypočuli aj obyvateľov

Mestský úrad v Trnave pri príprave tohto projektu intenzívne komunikoval s obyvateľmi ulice. V priebehu minulého roku zorganizoval priamo na mieste dve stretnutia s nimi, jedného sa zúčastnila aj autorka projektu Magdaléna Horňáková.

V súvislosti s projektom musela radnica začiatkom tohto roka riešiť dve petície. Jednou obyvatelia požadovali vylúčiť dopravu z cestičky, ktorá vedie popri ploche detského ihriska, druhou iná časť obyvateľov požadovala zachovanie dopravy na cestičke. Podľa informácií hovorcu trnavskej radnice Pavla Tomašoviča bude zatiaľ vjazd vozidiel k obytným domom povolený.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať