Vo Vrbovom pribudnú vďaka projektu Klásky stovky nových bytov, súčasťou projektu sú aj parkovacie plochy so zelenou strechou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Výstavba, žeriav, stavebníctvo
Foto: ilustračné, pixabay.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo Vrbovom v okrese Piešťany pribudnú v projekte Klásky stovky nových bytov. Ako vyplýva zo zámeru vypracovaného pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, spoločnosť Klásky z Trnavy plánuje postaviť v šiestich bytových domoch maximálne 400 bytov a nevyhnutnú občiansku vybavenosť.

Spoločnosť Ismont

Za spoločnosťou Klásky stojí podnikateľ Ivan Slíž a jeho spoločnosť Ismont, ktorá má dlhoročné skúsenosti s developerskými projektami.

Mesto Vrbové predalo začiatkom tohto roku pozemok pri Šteruskej ceste s výmerou viac ako 2,2 hektára vo verejnej obchodnej súťaži spoločnosti Ismont za takmer 1,1 milióna eur.

Šesť bytových domov

Spoločnosť sa zaviazala, že s výstavbou bytových domov a príslušnej infraštruktúry začne najneskôr do tri a pol roka. Ak tak neurobí, mesto si bude môcť uplatniť predkupné právo na pozemok.

Na pozemku má stáť šesť bytových domov s jedným podzemným a piatimi nadzemnými podlažiami. Súčasťou developerského projektu bude občianska vybavenosť, parkovacie plochy so zelenou strechou a zeleň.

Celková predpokladaná podlahová plocha bytov a apartmánov je 18 500 m2. Navrhnutých je 498 parkovacích miest, z toho 330 v garážach a 168 na teréne.

Vo Vrbovom v okrese Piešťany žije podľa sčítania z roku 2021 viac ako 5700 obyvateľov, po dokončení projektu Klásky by sa ich počet mohol zvýšiť zhruba o 900.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať