Dostupnosť bývania v Bratislave sa znižuje, vracia sa záujem ľudí o mestské satelity

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Husicky_chorvatsky grob.
Husičky, Chorvátsky Grob RK Herrys
Tento článok pre vás načítala AI.

Záujem o bývanie v mestských satelitoch sa opäť vracia. Dôvodom je aj znižovanie dostupnosti bývania v Bratislave. „Za cenu bytu v hlavnom meste si v obciach o pár kilometrov ďalej môžete dovoliť nový dom. Cena na meter štvorcový je nižšia aj o viac ako 30 percent,“ konštatuje realitná kancelária Herrys. Podľa nej o tom svedčí aj dynamickejší dopyt a predaj v regióne. Najväčší záujem je o obce v tesnom susedstve s Bratislavou.

Aj keď sa mohlo zdať, že éra mestských satelitov pominula, výsledky posledného sčítania obyvateľov, domov a bytov z roku 2021 ukazujú, že ide stále o atraktívnu alternatívu bývania. V roku sčítania bolo v okresoch susediacich s hlavným mestom rozostavaných celkovo 712 rodinných domov. „Najviac sa stavalo v okrese Senec (338 neskolaudovaných domov), Malacky (244) a najmenej v okrese Pezinok (130),“ konštatuje realitná kancelária.

Husicky_chorvatsky grob.
Husičky, Chorvátsky Grob RK Herrys

Satelity sú stále obľúbené, lebo dostupnosť bývania v hlavnom meste značne klesla. Najmä ak hovoríme o novostavbách,“ dodáva partner v RK Herrys Filip Žoldák. Rodinné domy v okolitých obciach sú tak podľa neho veľkým lákadlom pre tých, čo si chcú dopriať vysoký štandard bývania za výhodnú cenu v porovnaní s cenami bratislavských novostavieb.

V satelitných projektoch dominuje radová zástavba, ktorá v obciach vytvára nové štvrte a uzatvorené komunity. Jedným z takýchto projektov sú rodinné domy Husičky v Chorvátskom Grobe. Zástavba bude pozostávať z 20 štvorizbových domov s menšou záhradou. Typická výmera rodinného domu tu bude približne 100 metrov štvorcových s pozemkom od 134 do 306 metrov štvorcových. Cena sa pohybuje v priemere okolo 2675 eur za meter štvorcový.

Termín dokončenia projektu je naplánovaný na jún 2024.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Filip Žoldák
Firmy a inštitúcie Realitná kancelária Herrys