Neviete sa rozhodnúť pri výbere strednej školy? Využite interaktívny kvíz, ktorý pripravil Bratislavský samosprávny kraj

Nový interaktívny kvíz pomôže študentom s výberom strednej školy Foto: Getty images

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prichádza s interaktívnym kvízom na výber strednej školy. V dnešnej tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. „Výber strednej školy patrí medzi jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka. Pre uľahčenie výberu prináša BSK interaktívny online kvíz,“ uviedla Forman.

Kvíz pomôže s výberom školy

Kvíz na internetovej stránke TU pozostáva zo šestnástich otázok s predvolenými odpoveďami. Ich výsledkom je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru. Prihlášky na stredné školy je možné podať v predĺženom termíne – do 15. mája, bez potvrdenia od lekára. Prijímacie, ako aj talentové skúšky sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

„Interaktívnym kvízom reagujeme na opatrenia týkajúce sa zabráneniu šírenia nového koronavírusu. So žiakmi sa stretávame v online prostredí, teda tam, kde dnes prebieha ich kompletná výučba,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Otvorili 21 nových odborov

Bratislavský kraj každoročne pripravuje ponuku odborov na školách nielen priamo so zamestnávateľmi, ale aj s odborníkmi na zamestnanosť.

„Sledujeme, o aké povolania bude o pár rokov záujem, čo od študentov budú vyžadovať zamestnávatelia. Práve podľa ich požiadaviek a výhľadov upravujeme odbornú prípravu na našich stredných školách,“ doplnil BSK. Za uplynulé dva roky kraj otvoril až 21 nových odborov a štyri nové bilingválne gymnáziá.

Študovať duálne sa oplatí

Jedným z benefitov na školách BSK je ubytovanie v internáte za jedno euro pre študentov zapojených do duálneho vzdelávania. Títo študenti majú navyše aj obed v jedálni za jeden cent.

„Do duálneho vzdelávania sú zapojené školy pripravujúce budúcich automechanikov, obchodných pracovníkov, pracovníkov v bankách, elektromechanikov a množstvo ďalších. Už počas strednej školy tak majú možnosť získať prax a privyrobiť si,“ vysvetlil BSK.

Zamestnávatelia zapojení do duálneho vzdelávania v prípade úspešného štúdia garantujú pracovné miesto po ukončení školy.

Viac o téme Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaLucia Forman
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)