Držitelia preukazov ISIC najčastejšie využili zľavu pri návšteve kina

Foto: Pixabay.com

V minulom roku zaznamenali štvorpercentný nárast využitia zliav v porovnaní s rokom 2017

Držitelia študentských preukazov ISIC (International Student Identity Card) v minulom roku najčastejšie (30 percent) využili študentskú zľavu pri návšteve kina. Vyplýva to z minuloročných výsledkov združenia CKM SYTS, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC, ITIC (International Teacher Identity Card) a EURO<26. Informoval o nich obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička.

Po zľavách v kine študenti v minulom roku najčastejšie (20 percent) využili služby mobilného operátora. Za nimi nasledovali zľavy v kníhkupectvách – 13 percent. „Toto je príjemná štatistika najmä v dnešnej elektronickej dobe, keď čítanie klasických kníh je nahradené elektronickou formou titulu,“ zdôraznil obchodný riaditeľ Jedlička.

Populárne sú aj zľavy na kancelárske a školské potreby

Ďalej nasledovali zľavy v reštauráciách rýchleho občerstvenia a športové zľavy. Veľmi populárnymi sú však naďalej aj zľavy na kancelárske a školské potreby, zľavy na oblečenie, reprografické služby a zľavy na kreatívne pomôcky a materiály.

„Podľa modelového prípadu ročne je možné s preukazom ušetriť viac ako 300 eur. Závisí to samozrejme od toho, ako často a kde ho jeho držiteľ využíva,“ uviedol Jedlička. V súčasnosti z takmer 108 600 vysokoškolákov na Slovensku, vlastní preukaz ISIC viac ako 97 percent z nich. Z necelých 209 000 stredoškolákov je takmer 30 percent z nich držiteľmi platného preukazu ISIC.

Využitie zliav stúplo medziročne o 22 percent

V minulom roku zaznamenali štvorpercentný nárast využitia zliav v porovnaní s rokom 2017. Združenie pozitívne hodnotí aj výsledky za prvé dva mesiace tohto roku. Počet využití zliav na vydané karty totiž stúpol medziročne o 22 percent.

Rebríček najvyužívanejších zliav je zostavovaný z reálnych údajov o využitých zľavách od partnerov CKM SYTS. Držiteľom preukazu môže byť študent dennej formy štúdia (preukaz ISIC), učiteľ (preukaz ITIC) alebo ktokoľvek vo veku do 27 rokov (preukaz EURO<26). Všetci držitelia týchto preukazov majú nárok na zľavy a benefity na viac ako 1 300 miestach na Slovensku a viac ako 150 000 miestach vo svete.

Združenie CKM SYTS, je členom celosvetovej organizácie ISIC Association. ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad študenta denného štúdia a ITIC doklad potvrdzujúci štatút pedagogického zamestnanca. Všetky typy dokladov sú podporované aj organizáciou UNESCO.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom