Gröhling je za skrátenie karantény na 5 dní, aby sa zabezpečil riadny chod škôl a štátu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: SITA/Branislav Bibel

Karanténa by mala trvať pre nezaočkovaných päť dní, myslí si minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Vďaka skráteniu povinnej izolácie by sa mal zabezpečiť priebeh vyučovacieho procesu, aj chod štátu. Šéf rezortu navrhuje zriadiť rezortného školského hygienika, ktorý by odborne komunikoval rozhodnutia v rámci školstva. Gröhling to povedal v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Omikron môže narušiť chod štátu

„Nemyslím si, že by sme mali pokračovať v tej karanténe, ktorá je teraz nastavená. Mali by sme ju znižovať,“ podčiarkol Gröhling v nadväznosti pre rýchlo šíriaci variant omikron. Spresnil, že päťdňová karanténa v školstve by platila pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní. Cieľom má byť to, aby sa vyučovací proces obnovil čo najskôr.

„Skrátenie karantény treba prijať ihneď a nie až v dňoch, keď sa omikron začne šíriť tak rýchlo,“ doplnil Richard Raši (Hlas-SD) s tým, že by sa tak dokázalo prísť výpadku zamestnancov v službách a zabezpečiť chod štátu.

Ľahší priebeh ochorenia

Pri omikrone je podľa Rašiho potrebné uvedomiť si, že nový variant sa síce šíri rýchlejšie, ale priebeh ochorenia nie je tak ťažký ako pri predchádzajúcich variantoch. To má potvrdzovať aj zničujúci sa počet hospitalizovaných.

„Myslím si, že treba zvážiť, či tri dávky sú to jedine riešenie, keď je otázna jej účinnosť na omikron,“ doplnil Raši. Pripomenul, že ľudia s tromi dávkami by mali mať rovnaké práva ako tí, ktorí majú dve dávky vakcíny. Opatrenia prijímané vládou považuje za neprehľadné a nelogické.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingRichard Raši