Pandemická komisia dala zelenú otvoreniu škôl, ale len pre niektorých žiakov a podmienkou bude pretestovanie (video)

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas príchodu pred začatím rokovania Pandemickej komisie vlády SR v budove Ministerstva zdravotníctva SR. Bratislava, 2. február 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 2. februára 17:30

Konzílium odborníkov navrhlo, aby sa od pondelka. 8. februára mohli vrátiť do škôl žiaci prvého stupňa základných škôl a zároveň študenti končiacich ročníkov stredných škôl. Podmienkou bude pretestovanie rodičov. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí po zasadnutí pandemickej komisie

Viac o téme: Koronavírus

Ako doplnil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) komplexné informácie k otvoreniu škôl poskytne vláda verejnosti v stredu 3. februára.

Podotkol, že z jeho strany je vôľa, aby sa deti z materských škôl, prvého stupňa základných škôl, končiacich ročníkov stredných škôl a z miest, kde nie je možné distančné vzdelávanie, vrátili do škôl 8. februára. Vrátiť by sa mohli aj žiaci, ktorí potrebujú odbornú prax, a to v skupinách po päť žiakov plus učiteľ.

Gröhling uviedol, že učitelia od 55 rokov sa v rámci očkovania posunuli do siedmej fázy. Poznamenal, že predchádzajúce fázy sú zdravotne zdôvodnené. Ministerstvo školstvo pripravuje pre propagáciu vakcinácie učiteľov aj podpornú kampaň.

Video: Tlačová konferencia po zasadnutí pandemickej komisie

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSaS Sloboda a Solidarita