Košické základné školy bojujú so zhoršenou epidemickou situáciou, v karanténe je čoraz viac žiakov

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Epidemická situácia v základných školách (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa v uplynulých dňoch začala výrazne zhoršovať. Už len v ôsmich z celkovo 34 ZŠ nie je v súčasnosti hlásený ani jeden pozitívny prípad nákazy koronavírusom. Informoval o tom Martin Majdák z Magistrátu mesta Košice.

Viac o téme: Koronavírus

V prvý týždeň po skončení predĺžených zimných prázdnin nastúpili do škôl takmer všetci žiaci. Ich počet síce každým dňoch mierne klesal, no v závere uplynulého týždňa bolo v karanténe viac ako 1,5 percenta všetkých žiakov. V stredu už tieto čísla výrazne narástli, keď počet uzatvorených tried vzrástol z vtedajších 13 na sedemnásobok.

Zároveň od uplynulej nedele je pre výskyt 33 na koronavírus pozitívnych žiakov a jedného zamestnanca na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach úplne zatvorená ZŠ Bernolákova. Prezenčné vyučovanie na tejto škole sa opäť obnoví v pondelok 24. januára.

„Od pondelka nám každý deň z hlásení škôl neustále pribúdajú prípady pozitívnych žiakov alebo zamestnancov. K dnešnému (19. januára pozn. redakcie) poludniu máme v karanténe celkovo 91 tried. Počet žiakov na dištančnej výučbe dosahuje číslo 1 850, čo predstavuje niečo viac ako 11 percent všetkých žiakov v našich školách. Najviac zatvorených tried je v základných školách Lechkého, Park Angelinum, Jenisejská a Laca Novomeského,“ informovala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková. Ako doplnila, omnoho priaznivejšia situácia je v 54 materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, kde je v karanténe zatiaľ deväť tried.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beáta LopušniakováMartin Majdák
Firmy a inštitúcie Magistrát KošiceRÚVZ Košice