Kotlebovci varili guláš na školskej akcii v Banskej Bystrici, mesto aj škola sa dištancujú

Mesto Banská Bystrica aj Základná škola Pieninská sa dištancujú od zneužitia víkendového podujatia „Planéta Zem sa usmieva“ na politickú prezentáciu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako informuje hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, celodenná akcia sa uskutočnila v sobotu 13. mája, pričom Radou rodičov poverená osoba zneužila podujatie na propagáciu vlastnej politickej strany pri varení guľášu.

Zneužitie školskej akcie

Išlo o vyvrcholenie ročnej práce žiakov v oblasti environmentálnej výchovy. V rámci príprav a rozdelenia jednotlivých úloh Rada rodičov navrhla, že počas školskej akcie zabezpečí varenie a podávanie gulášu všetkým účastníkom. Radou rodičov poverená osoba však zneužila podujatie na propagáciu vlastnej politickej strany,“ popisuje hovorkyňa s tým, že riaditeľka školy priamo na podujatí vyzvala osoby zodpovedné za varenie gulášu, aby upustili od politickej prezentácie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mesto aj škola sa dištancujú

Dôvodom bolo aj znenie zákona, podľa ktorého sa v školách a v školských zariadeniach zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia. Základná škola Pieninská sa od tohto konania dištancuje a v budúcnosti prijme opatrenia, aby sa to neopakovalo.

Školský úrad, oddelenie školstva a mládeže mestského úradu v Banskej Bystrici súčasne upozornil ostatných riaditeľov základných škôl, aby boli obozretní a aby v budúcnosti neumožnili zneužívať školské akcie podobným spôsobom.

Zároveň všetkých politikov dôrazne žiadame, aby do apolitických priestorov nevťahovali svoje politické aktivity,“ dodáva Adamovičová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika Adamovičová
Firmy a inštitúcie Kotlebovci - ĽSNS