Machala nebude viesť projekt mediálnej výchovy na školách, tvrdí Šimkovičovej ministerstvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala. Foto: Archívne, SITA/Martin Medňanský.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo kultúry (MK) SR má v pláne spolu s Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR zabezpečovať riadny výkon mediálnej výchovy pre základné a stredné školy.

Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka odboru komunikácie MK SR Petra Bačinská v reakcii na medializované informácie o tom, že v rezorte kultúry by mal vznikať projekt mediálnej výchovy.

Členovia pracovnej skupiny

Bačinská tiež zdôraznila, že mediálna výchova, ako prierezový predmet, je schválenou súčasťou štátneho vzdelávacieho programu.

Podľa informácií, ktoré pred niekoľkými dňami priniesol denník HN, jestvovala možnosť, že by daný projekt mohol viesť generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala.

Bačinská poprela, že by sa Machala akýmkoľvek spôsobom mal podieľať na tvorbe obsahu učebného plánu, ten budú podľa jej slov kreovať odborníci, pedagógovia, novinári, detskí psychológovia a ďalší.

Členovia pracovnej skupiny, ktorá v tejto súvislosti vzniká na MK SR, rovnako tak nebudú zasahovať do obsahu vyučovacej látky. Budú len koordinovať aktivity smerujúce k naplneniu cieľa,“ uviedla.

Zvyšovanie kritického myslenia

Informáciu o tom, že na MK SR zrejme vzniká projekt mediálnej výchovy priniesol pred niekoľkými dňami denník HN. Projekt mal byť podľa informácií média zameraný na deti na základných i stredných školách a jeho cieľom malo byť zlepšovanie povedomia o masovokomunikačných prostriedkoch, taktiež zvyšovanie kritického myslenia a samostatnosti v myslení a rozhodovaní pri vonkajšom tlaku masmédií.

Projekt by podľa informácií denníka HN mohol viesť generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala. Ten prednedávnom vyvolal kontroverziu svojimi výrokmi polemizujúcimi o guľatosti planéty Zem.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lukáš Machala
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva výskumu vývoja a mládeže SRMK Ministerstvo kultúry SR