Matovičove voľnočasové poukážky nemajú podľa Gröhlinga hlavu ani pätu, šéf OĽaNO obvinil kolegu z klamstva

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
  • aktualizované 18. mája 11:07

Návrh zákona o voľnočasových poukazoch považuje minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) v tejto chvíli za nedotiahnutý a nezmyselný v porovnaní so zlou finančnou situáciou v školstve. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády.

Deravý zákon z dielne Matoviča

Ministri by sa totiž podľa jeho informácií mali zaoberať aj týmto návrhom. Šéf rezortu zároveň podotkol, že v súvislosti s návrhom absolvovali sedem stretnutí, na ktorých po vecnej a legislatívno-právnej stránke dávali pripomienky, ktoré však neboli prijaté.

„Na základe tohto zákona nevieme realizovať voľnočasové poukazy, pretože by sme museli novelizovať ďalších osem zákonov, ktorých sa to dotýka a nie sú obsahom tohto zákona. Musím povedať, že keďže tam nie sú žiadne kritériá a kvalitatívne podmienky,“ konštatoval.

Nekvalifikované krúžky

Podľa šéfa rezortu školstva bude Ministerstvo financií SR na voľnočasové poukazy potrebovať zamestnať ďalších 486 zamestnancov a vyčleniť 9,2 milióna eur na ich technickú realizáciu.

Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že Gröhling klame, ak tvrdí, že „ktokoľvek bude môcť poskytovať krúžky a vzdelávať deti“ pretože podľa pripraveného návrhu musí ministerstvo školstva zriadiť register poskytovateľov krúžkov.

Matovič tvrdí, že minister školstva zakázal ľuďom na odbore legislatívy na ministerstve školstva, aby prejavovali akúkoľvek súčinnosť s legislatívcami na ministerstve financií.

Považuje to za mimoriadne zlomyseľné a podľa neho si strana Sloboda a solidarita berie deti za rukojemníkov len preto, že zákon prekladá on.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingIgor Matovič
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRStrana Sloboda a Solidarita