Medzi top 50 učiteľov sveta sa dostala aj laureátka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková

Reprofoto: www.youtube.com

Vlaňajšia laureátka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková sa dostala medzi 50 učiteľov nominovaných na ocenenie The Global Teacher Prize. Informovala o tom komunikačná manažérka Centrum environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica Eva Sládková.

Podotkla, že Barková uspela v konkurencii viac než osemtisíc uchádzačov zo 121 krajín sveta. Celosvetové ocenenie The Global Teacher Prize je súčasťou dlhodobého záväzku Varkey Foundation zlepšiť postavenie učiteľov.

Vplyv nedostatočného vzdelania

Je postavené na presvedčení, že nedostatočné vzdelanie je dôležitý faktor v pozadí spoločenských, politických, ekonomických a zdravotných problémov, ktorým spoločnosť čelí.

Barková vníma túto nomináciu ako veľkú poctu. „Bola by som však rada, aby sa to vnímalo ako ocenenie celého môjho tímu a aj ďalších úžasných slovenských učiteľov, ktorí sa nevzdávajú a odovzdávajú sa svojim žiakom celou dušou,“ zdôraznila.

Výnimoční učitelia

Medzinárodné ocenenie Global Teacher Prize licencovalo národnú cenu Učiteľ Slovenska, ktorá sa koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl na Slovensku. Nominovať pedagóga na ocenenie môže ktokoľvek, stačí do 15. októbra vyplniť formulár na webe Učiteľa Slovenska.

V roku 2016 získal Komenského inštitút licenciu na organizovanie národnej ceny a po vzore 40 ďalších krajín realizujeme projekt na národnej úrovni v podobe ocenenia Učiteľ Slovenska. Nedávno sme odštartovali nový ročník,“ konštatovala manažérka Komenského inštitútu, ktorý je programom CEEV Živica, Zuzana Labašová.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Eva SládkováIveta BarkováZuzana ČaputováZuzana Labašová