Ministerstvo školstva chce vyzbierať aktivity na vytvorenie praktickej príručky zameranej na ranné kruhy, zdieľať ich môžu školy aj jednotlivci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Tomáš Drucker počas tlačového brífingu na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu na tému: Bezpečnosť na školách. Bratislava, 15. január 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo školstva výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR chce vyzbierať aktivity na vytvorenie praktickej príručky zameranej na ranné kruhy.

Hlavné výhody

Ako informovalo, ponúka priestor na zdieľanie overených a psychologicky bezpečných aktivít z ranných kruhov, na vytvorenie príručky pre školy, ktorá by mala obsahovať aj príklady dobrej praxe z ranných kruhov pre všetky vekové kategórie.

„Medzi hlavné výhody pravidelného realizovania ranných kruhov patrí budovanie láskavých a kvalitných vzťahov medzi deťmi a žiakmi, podpora pozitívnej klímy v triede a pocit bezpečia či posilňovanie pocitu súdržnosti. Ranné kruhy pôsobia tiež ako preventívna pomôcka voči sociálno-patologických javom ako šikana,“ priblížil rezort školstva.

Vznik v budúcom školskom roku

Aktivity môžu zdieľať školy, občianske združenia, ale aj jednotlivci, ktorí majú záujem podieľať sa na tvorbe príručky a pravidelne realizujú ranné kruhy. Aktivity budú vyhodnotené a príručka by mala vzniknúť v budúcom školskom roku.

„Autori a autorky aktivít, ktoré sa dostanú do finálnej verzie, budú uvedení ako spoluautori a spoluautorky,“ uviedlo MŠVVaM SR. Tí, ktorí sa chcú zapojiť, by mali poslať popis aktivít, spolu s cieľmi, potrebnými materiálmi a postupom, a uviesť tiež svoje meno a organizáciu. Zapojiť sa možno do 30. júna 2024, a to mailom na adresu podpora@minedu.sk.

„Ako predmet e mailu uveďte „Ranné kruhy_meno vašej školy/organizácie/vás“,“ dodalo ministerstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR