Na Slovensku opäť zdôrazňujú celoživotné vzdelávanie, Lubyová odovzdala cenu ministerstva

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovensko sa po roku opäť zapája do Týždňa celoživotného učenia, ktorého cieľom je upozorniť na význam celoživotného vzdelávania. Otvorilo ho oceňovanie osobností za rozvoj v tejto oblasti vo Vedeckom parku v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovalo ministerstvo školstva. Dopĺňa, že súčasťou 19. ročníka sú popri odovzdávania cien a medzinárodnej konferencií Track-VET aj desiatky ďalších aktivít v regiónoch. Podujatie je koordinované Asociáciou inštitúcií vzdelávania dospelých (AIVD), pričom jeho generálnym partnerom je ministerstvo školstva.

V pondelok ministerka školstva Martina Lubyová odovzdala Cenu ministerstva školstva za rozvoj celoživotného vzdelávania. V stredu sa uskutoční Track-VET, medzinárodná konferencia šiestich európskych krajín na tému rozvíjania prierezových kľúčových kompetencií v systéme formálneho vzdelávania, ďalšieho odborného vzdelávania a prípravy.

V regiónoch sa uskutočnia série konferencií, seminárov, odborných stretnutí, dní otvorených dverí či ukážkových hodín a celý rad iných sprievodných podujatí určených pre odbornú aj laickú verejnosť s osobitným dôrazom na meranie a zvyšovanie kompetencií dospelej populácie.

Ako napríklad Dni finančného spotrebiteľa v Bratislave, kariérne poradenstvo v Čadci „Rob to, čo najlepšie vieš” alebo kurz „Efektívna práca vo Worde” vo Zvolene.

Podrobný program aktivít Týždňa celoživotného učenia sa nachádza na webovej stránke AIVD.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Lubyová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR