O ďalšie kolo programu doučovaní prejavilo záujem takmer tisíc škôl

Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Do programu doučovaniaSpolu múdrejší 3“ sa zapojilo 844 základných škôl a pracovísk a do „Spolu úspešnejší 2“ 111 stredných škôl. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pre agentúru SITA uviedlo, že na základné školy pôjde 7 322 000 eur.

Z nich 5 617 125 eur je z Plánu obnovy a odolnosti SR a zvyšok vyčlenilo ministerstvo z iných zdrojov, aby mohlo byť podporených čo najviac škôl. Stredné školy získajú na doučovanie 857 575 eur.

Najviac podporených škôl

Najviac základných škôl bolo podporených v Košickom (197) a najmenej v Bratislavskom kraji (52). „Školám bolo pridelené bodové hodnotenie na základe výberových kritérií, ktoré boli uvedené vo výzve, pričom z nich bolo následne zostavené poradie. Nakoľko však nebolo všetky žiadosti možné pokryť z finančných prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti SR, rozhodlo sa MŠVVaŠ SR vyčleniť dodatočné finančné prostriedky na túto výzvu,“ vysvetlilo ministerstvo.

Dôvodom je, že programy doučovanie považuje za jedno z dôležitých kompenzačných opatrení na zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní.

Výška pridelených finančných prostriedkov sa odvíjala od počtu doučujúcich, ktorí budú na škole doučovať. Priemerne bolo na školu vyčlenených 8 675 eur. Rozptyl bol od 800 eur po 59-tisíc eur.

Podporené zariadenia

V predchádzajúcej výzve Spolu úspešnejší 2021 bolo podporených 94 stredných škôl a v tohtoročnej výzve bolo podporených 111 stredných škôl. Najviac podporených škôl bolo v Prešovskom kraji (36) a najmenej v Nitrianskom (3).

V Košickom kraji bolo podporených 18 škôl, v Žilinskom 17, v Banskobystrickom a Trnavskom zhodne po 11, v Bratislavskom deväť a v Trenčianskom šesť. Priemerne bolo jednej strednej škole poskytnutých 7 725,9 eur. Najvyšší príspevok bol 29-tisíc eur a najnižší 1 225 eur.

Školy majú vyhodnotiť predchádzajúci program doučovania ‚Spolu úspešnejší 2021‘ do konca januára. So zatiaľ získaných informácií možno konštatovať, že stredné školy túto podporu zo strany MŠVVaŠ SR privítali,“ zhodnotil rezort.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR