OĽaNO vyzýva SaS, aby aby neblokovala zdroje na vyššie platy učiteľov. Vraj nastal čas plniť sľuby

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Poslanci školského výboru parlamentu z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyzvali koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby neblokovala zdroje na zvyšovanie platov učiteľov.

Vyššie dane sú vraj riešením

Poslanec Marek Šefčík (OĽaNO) povedal, že na platy je možné nájsť peniaze vyšším zdanením tvrdého alkoholu, hazardu a bohatých firiem. Šéfčík sa odvolal na programové vyhlásenie vlády, ktoré takúto možnosť pripúšťa. Dodal, že trvalé a systematické zvyšovanie platov je teda možné tak, aby bolo aj finančne kryté.

Predseda školského výboru Richard Vašečka (OĽaNO) uviedol, že je absurdné vetovať zvyšovanie daní. „Zdaňme hazard, alkohol a bohaté firmy,“ zdôraznil s tým, že je to spravodlivé.

Nastal čas plniť sľuby

Poslankyňa Mária Šofranko (OĽaNO) vyhlásila, že rozumie požiadavkám učiteľov počas ich stredajšieho štrajku. Podľa nej uplynulé dva roky poznačila pandémia a vojna na Ukrajine, ale teraz je čas sľuby plniť. „Poďme sa celá koalícia spojiť a povedať, ako sa to dá,“ uviedla Šofranko.

Slovenská komora učiteľov (SKU) považuje požiadavku na zvýšenie platov za opodstatnenú a nárast o desať percent za minimum.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek ŠefčíkMária ŠofrankoMichal Vašečka
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSKU Slovenská komora učiteľov