Platy učiteľov sa podľa Leščákovej nezvýšia, ak sa bude minister školstva skrývať Sulíkovi za chrbtom

Sprava v popredí: Minister hospodárstva SR Richard Sulík, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: SITA/Branislav Bibel

Podpredsedníčka strany Za ľudí Viera Leščáková nevie, či ešte niekde na svete existuje minister školstva, ktorý sa nezúčastní na koaličných rokovaniach, ktorých hlavným bodom sú platy učiteľov.

Odborníčka strany na školstvo tak reagovala na rozhodnutie strany Sloboda a Solidarita (SaS), že sa dočasne nebude zúčastňovať na zasadnutiach koaličných rád. O vyjadrení Leščákovej informovalo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Nemyslím si, že je správne, že Branislav Gröhling slepo počúvol stranícky príkaz svojho šéfa, Richarda Sulíka, stiahol chvost a na koaličnú radu neprišiel. Zvýšenie platov v školstve neprinesie skrývanie sa ministra školstva za chrbtom svojho straníckeho šéfa. Cieľ sa dá dosiahnuť len tak, že si sadne za rokovací stôl s koaličnými partnermi a bude bojovať za ľudí v školstve,“ uviedla Leščáková. Ako ďalej povedala, strana Za ľudí sa na rokovaní zúčastnila a konzistentne bojuje za platy ľudí v školstve.

Snažíme sa v prvom rade presadiť čo najrýchlejšie zvýšenie platov o 10 percent a následne, ako sme už avizovali na tlačovej konferencii, zaviesť v školstve platový automat,“ uzavrela Leščáková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingRichard SulíkViera Leščáková
Firmy a inštitúcie Sloboda a SolidaritaZa ľudí