Koronavírus zatvára triedy v Košiciach, v karanténe sú aj nezaočkovaní učitelia

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Situácia v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa po trojtýždňovom neustálom poklese počtu infikovaných žiakov s ochorením COVID-19 začala zhoršovať. V súčasnosti je v karanténe 25 tried a viac ako 600 žiakov. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Viac o téme: Koronavírus

Ako skonštatovala vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková, na základe hlásení zo všetkých 34 základných škôl evidujú 21 infikovaných žiakov a štyroch zamestnancov škôl.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Od začiatku tohto týždňa pribudli pozitívne testovaní žiaci a zamestnanci v 11 mestských školách. Najviac nových prípadov majú v ZŠ Park Angelinum, ZŠ Masarykova, ZŠ Janigova a ZŠ Bruselská.

„Ochorenie COVID-19 sa vyskytuje v 16 školách, čo je takmer polovica zo všetkých našich ZŠ. V karanténe máme 25 tried, ktorých žiaci museli prejsť na online vyučovanie. Celkovo sa dištančné vyučovanie týka vyše 600 žiakov, čo sú zhruba tri percentá všetkých našich školákov. Ešte pred týždňom to bolo len 380 žiakov. Mrzí ma, že spolu so žiakmi musia byť v karanténe aj traja učitelia. Keďže doposiaľ nevyužili možnosť nechať sa zaočkovať, nemôžu podľa platného COVID automatu prezenčne učiť v škole,“ uviedla Lopušniaková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beáta Lopušniaková
Firmy a inštitúcie Magistrát Košice