Pre koronavírus je v Popradskom okrese zatvorených 24 tried

V školských laviciach chýba šesť percent žiakov, ktorí sa kvôli karanténe musia vzdelávať dištančne. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V Popradskom okrese je pre ochorenie COVID-19 zatvorených 24 tried materských, základných a stredných škôl. Informovala o tom agentúru SITA epidemiologička Mária Pompová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Poprade.

V minulom týždni pribudlo až 23 detí pozitívnych na nový koronavírus. Celkovo bolo odhalených 86 nových prípadov, kým týždeň predtým ich bolo 64. Epidemická situácia v okrese sa podľa Pompovej síce zhoršila, ale stále to vidí na prvý stupeň ohrozenia, teda červenú farbu v celoslovenskej mape.

Aj Kežmarský okres ostane na budúci týždeň červený a susedný Ľubovniansky bordový. „Kežmarok je na tom dobre, nám stále vychádza ako oranžový, ale keďže sa nachádza vedľa spomínaného Ľubovnianskeho okresu, musí byť na mape červený,“ vysvetlila epidemiologička.

V kežmarskej Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra napríklad k pondelku nemali hospitalizovaného žiadneho COVID pozitívneho pacienta. V popradskej nemocnici ležalo v pondelok 11 pacientov s týmto ochorením. Umelú pľúcnu ventiláciu z nich potrebovali dvaja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva