Promócie na Univerzite Komenského sú v plnom prúde, počas dvoch mesiacov sa ich uskutoční sedemdesiat

Insígnia Univerzity Komenského v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Na Univerzite Komenského (UK) sa začala letná promočná sezóna. Prvými promovanými v tomto roku boli začiatkom júna absolventi Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK.

Od minulého piatka sa v Aule UK konajú promócie takmer každý pracovný deň, niekedy aj päťkrát denne. Študenti martinskej Jesseniovej lekárskej fakulty UK promujú v Martine.

Promuje vyše tritisíc študentov

Promócie sa po dvoch rokoch konajú bez obmedzení. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Počas júna a júla je naplánovaných 70 promócií absolventov bakalárskeho, magisterského alebo doktorského štúdia. Štúdium k dnešnému dňu ukončilo 2 246 študentov II. a spojeného I. a II. stupňa štúdia a 1512 študentov I. stupňa štúdia.

Štátne skúšky sa ešte konajú, ďalších čakajú opravné skúšky v auguste. V septembri sa budú konať ďalšie promócie.

Môžu sledovať online prenos

„Promócia je slávnostným zavŕšením vysokoškolského vzdelávania. Som rád, že toto viacročné snaženie o získanie titulu dnes môžu absolventi štúdia korunovať prevzatím diplomu v prítomnosti svojich najbližších,“ povedal rektor UK Marek Števček.

Rodina či priatelia, ktorí sa nemôžu slávnostného obradu zúčastniť, môžu sledovať bezplatne online živý prenos z Auly UK, ktorý, ktorý zabezpečuje univerzita na svojom YouTube kanáli v reálnom čase konania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave