Remišovej ministerstvo zafinancuje zvyšovanie kapacít v škôlkach sumou 27 miliónov eur. Podpora rodín je našou prioritou, tvrdí

Zľava: Podpredsedníčka strany Za ľudí Viera Leščáková, predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a podpredsedovia strany Za ľudí Miriam Šuteková a Juraj Šeliga. Foto: SITA/Jana Birošová

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR prerozdelí cez výzvu na podporu materských škôl 27 miliónov eur medzi 77 materských škôl po celom Slovensku.

Nové kapacity v škôlkach

Malo by sa tak vytvoriť 2 147 nových miest pre deti. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) na piatkovom tlačovom brífingu uviedla, že pôvodne na výzvu vyčlenili 14 miliónov eur.

O podporu sa mohli uchádzať obecné, cirkevné aj súkromné materské školy. Okrem zvyšovania kapacít mohli tiež renovovať svoje budovy. Išlo o výzvu pre všetky kraje okrem bratislavského.

Celkovo sa z Integrovaného regionálneho operačného programu v tomto období vrátane spomínanej výzvy podporilo okolo 340 materských škôl a vytvorilo sa viac ako 9 600 miest pre deti.

Podpora prorodinnej politiky

Remišová podotkla, že právo na materskú školu vo vládnej strane Za ľudí považujú za základný pilier prorodinnej politiky.

Dodala, že za posledných 12 rokov bol v materských školách akútny nedostatok miest. Miesta pribúdali pomaly a pre mnohých rodičov to bol neriešiteľný problém, pretože alternatívou boli súkromné materské školy, ktoré boli finančne náročné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI