Rezort školstva spustil výzvy, ktorých cieľom je podporiť digitálnych koordinátorov či doučovanie

Foto: SITA/Branislav Bibel

Materské, základné a stredné školy sa môžu prihlásiť do štyroch výziev rezortu školstva, ktoré sa týkajú preplácania digitálnych koordinátorov, doučovania, pomocných vychovávateľov a školských klubov detí. Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Do pondelka 10. januára môžu základné a stredné školy žiadať o financie na pracovnú pozíciu pomocných vychovávateľov. „Úlohou pomocných vychovávateľov je pomáhať v materskej škole deťom so zdravotným znevýhodnením alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia a napomôcť im tak pri príprave na základnú školu,“ uvádza rezort.

Taktiež do 10. januára môžu základné a stredné školy žiadať o preplatenie doučovania prostredníctvom online formulára. Doučovanie môžu využiť všetci žiaci, ktorí majú potrebu dobehnúť učivo alebo upevniť svoje poznatky.

„Doučovanie preplácame už po tretíkrát. Začali sme v jari minulého roku, pokračovali sme na jeseň a doučovanie budeme preplácať aj v roku 2022. Posledné dva razy sa nám podarilo podporiť 100 percent škôl, ktoré o doučovanie požiadali a splnili podmienky. Verím, že sa to podarí aj tentokrát,“ priblížil minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Základné školy môžu tiež žiadať o preplatenie školských klubov detí pre žiakov z rodín v hmotnej núdzi alebo zo sociálne znevýhodneného prostredia. Termín, dokedy sa školy môžu zapojiť, je pondelok 17. januára. Poslednou výzvou je druhé kolo výzvy na školských digitálnych koordinátorov. Žiadať o nich môžu základné a stredné školy do nedele 16. januára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR