SaS mala problém prijať opatrenia k povinnej predškolskej východe pre rómske deti, tvrdí Pollák (video)

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Akonáhle sa strana Sloboda a Solidarita (SaS) stala vládnou stranou, mala veľké problémy z pozície svojho ministra Branislava Gröhlinga (SaS) prijať opatrenia k povinnej predškolskej výchove pre rómske deti.

Bez uplatnenia na pracovnom trhu

Ako ďalej na piatkovej tlačovej besede uviedol europoslanec Peter Pollák st. (OĽaNO), tisíce rómskych detí v súčasnosti končí vo vzdelávacom systéme bez uplatnenia na pracovnom trhu a končia v sociálnom systéme.

Dodal, že mnohí rodičia nedokážu svoje deti pripraviť na vstup do základnej školy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Ak nám hrozí, že budeme sankcionovaní zo strany Európskej komisie, nič iné nám neostáva, len prijať systémové opatrenie, po ktorom sa rómske deti dostanú pripravené do prvého ročníka základných škôl,“ vysvetlil Pollák.

Poslanec Národnej rady SR Peter Pollák ml. (OĽaNO) tvrdí, že Gröhling v uplynulom týždni predstavil svoj tím odborníkov, ktorí v minulosti na ministerstve školstva blokovali návrh o povinnej materskej škole pre deti zo sociálnej znevýhodneného prostredia od troch rokov.

Poslednej fáze infringementu

Dodal, že títo ľudia sú zodpovední za to, že Slovensko sa nachádza v poslednej fáze infringementu, po nej môžeme očakávať už len sankcie za neprijatie opatrenia.

„Do programového vyhlásenia vlády sme napísali, ako sa má zariadiť SR vo vzťahu k týmto deťom, aby ich zodpovedne pripravila do klasickej základnej školy. Minister Gröhling to odignoroval,“ dodal.

Uviedol, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s legislatívcami pripravilo takýto návrh, avšak na to, aby zacielili potrebu povinnej materskej školy, potrebovali dáta z rezortu školstva.

„Tí istí ľudia, ktorí stáli pred týždňom s exministrom Gröhlingom na tlačovej besede, boli ľudia, s ktorými som sa mesiac čo mesiac stretával a od ktorých som žiadal dáta,“ tvrdí Pollák ml.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingPeter PollákPeter Pollák ml.
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita