Slovensko malo vo Washingtone svoju premiéru na najväčšom veľtrhu vysokých škôl na svete

Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Slovensko sa prvýkrát predstavilo na najväčšom veľtrhu vysokých škôl na svete NAFSA (Association of International Educators).

Vo Washingtone D.C. slovenské vysoké školstvo reprezentoval štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Michal Fedák spolu s predstaviteľmi 12 vysokých škôl zo Slovenska.

Propagácia slovenského školstva

Cieľom podujatia je vytvárať a rozvíjať vzťahy medzi vysokými školami a ich zahraničnými partnermi, a tiež podpora mobilít zamestnanectva a študentstva vysokých škôl i vedeckých pracovníkov.

Fedák sa tiež na podujatí stretol so zástupcami ministerstiev a delegáciami viacerých európskych, ázijských i amerických štátov. Rezort školstva o tom informuje na svojej webstránke.

„Okrem propagácie slovenského školstva sme dali možnosť viacerým slovenským vzdelávacím inštitúciám priamo na mieste odprezentovať svoju prácu a študijné odbory. Naším cieľom je nielen udržať slovenské talenty na Slovensku, ale aj prilákať ďalšie výnimočné osobnosti,“ vysvetľuje štátny tajomník Fedák.

Globálne partnerstvá vo vzdelávaní

„NAFSA je nezisková organizácia, ktorá združuje viac ako 10 000 členov z viac ako 3 500 inštitúcií a organizácií z viac ako 150 krajín,“ približuje MŠVVaŠ SR.

Cieľom organizácie je podporiť medzinárodnú spoluprácu, mobilitu študentov a vysokoškolských odborníkov a výskumníkov. Vytvára tiež platformu na budovanie spoločných projektov a globálnych partnerstiev v oblasti vzdelávania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Fedák
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRNAFSA Association of International Educators