Študentská rada vysokých škôl vydáva Manuál študentskej samosprávy, pomôže senátorom a senátorkám

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) vydáva Manuál študentskej samosprávy.

Určený je najmä senátorom a senátorkám, ktorým by mal priblížiť fungovanie akademických senátov, štruktúru vysokoškolského prostredia, ale tiež rozmanitosť a význam organizácií pôsobiacich vo vysokoškolskom prostredí.

Väčší význam senátorov

Ako uviedla ŠRVS, manuál by mal ozrejmovať tieto koncepty a vzťahy. Dostupný je na stránke www.srvs.eu.

„Sú to práve študentskí senátori a senátorky na fakultách či vysokých školách, ktorí reálne dokážu presadzovať študentský záujem v orgánoch vysokoškolského prostredia“ uviedla rada a dodala, že môžu mať väčší význam a potenciál, než si myslíme.

Senátorky a senátori sa podľa ŠRVŠ môžu zaslúžiť o zlepšenie študijných podmienok pre súčasné i budúce študentstvo, prípadne i skvalitnenie výučby na vysokých školách.

Návod na orientáciu v prostredí

„Veríme, že aj tento manuál pomôže študentom a študentkám na vysokých školách zorientovať sa v ich právach, kto, ako a kde ich zastupuje, na koho sa môžu obrátiť, či ako podať podnet pre Slovenskú akreditačnú agentúru,” uviedla predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová.

Predsedníctvo ŠVRŠ tiež dúfa, že manuál poskytne senátorom a senátorkám návod na orientáciu vo vysokoškolskom prostredí, aby mohli naplno využívať mandát od študentstva i potenciál meniť veci k lepšiemu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zuzana Hozlárová