Tri objekty Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici prejdú rekonštrukciou

Foto: ilustračné, maps.google.com

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil rekonštrukciu troch objektov Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici.

Podľa súťažných podmienok zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková predpokladaná hodnota prác je vo výške 1 282 023,42 eur bez dane z pridanej hodnoty.

Moderné priestory

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková, stavebné práce sa budú realizovať v objektoch praktického vyučovania lesníckych odborov na ulici E. M. Šoltésovej 5.

Rekonštrukciou získajú majstri a žiaci moderné priestory, primerané pre lesnícke odbory, ktoré majú náročný odborný výcvik,“ uviedla hovorkyňa.

V havarijnom stave

Budovy pochádzajú zo začiatku 60. rokov minulého storočia. V objektoch nebola vykonávaná rekonštrukcia, iba vymenená kotolňa, ktorá má už 20 rokov a v súčasnosti je v havarijnom stave,“ popísala Štepáneková.

Je potrebné v nich vymeniť rozvody ústredného kúrenia, okná, ktoré sú pôvodné, elektrické rozvody a bleskozvody, ktoré sú v nevyhovujúcom stave. Obnova objektov bude financovaná z fondov Európskej únie v rámci projektu Integrovaného regionálneho operačného programu.

Vplyv na výučbu žiakov

Samotné práce majú byť realizované od januára 2022 do januára 2023, pričom by nemali ovplyvniť výučbu žiakov.

Budovy slúžia pre praktické vyučovanie – odborný výcvik lesníckych odborov. Lesnícke odbory uskutočňujú odborný výcvik u zamestnávateľov v Závode lesnej techniky v Banskej Bystrici, vo firme STO Žiar nad Hronom a Lesy Banská Belá,“ popísala hovorkyňa.

Žiaci aj majstri odborného výcviku budú mať šatne a zázemie v hlavnej budove školy do času, kým sa v rekonštruovaných budovách nebude možné zdržiavať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Štepáneková