Univerzita Komenského opäť otvára svoje priestory maturantom, môžu sa s ňou zoznámiť ešte pred podaním prihlášky

Hlavná budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. Foto: SITA/Branislav Bibel

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave otvára svoje priestory, maturanti sa tak môžu pozrieť na univerzitu ešte predtým, než si podajú prihlášku a vyskúšať si vysokoškolské štúdium.

Univerzita pri tejto príležitosti pripravila zaujímavé prednášky na témy z rôznych oblastí, ktoré im môžu pomôcť pri rozhodovaní o štúdiu.

Prednášky si môžu vybrať

Podujatie bude v utorok 23. mája a v pondelok 29. mája a začne sa od 08:30 v Moyzesovej sieni na Filozofickej fakulte UK a v Amfiteátri Právnickej fakulty UK. Univerzita o tom informovala v tlačovej správe.

V prvý deň UK pre maturantov pripravila témy z oblasti fyziky, medicíny, farmácie, chémie či etiky. Študenti si môžu vybrať prednášky na dvoch miestach podľa záujmu.

„Dozvedia sa napríklad, čo má spoločné mikrovlnka a röntgen, aký je význam pravidelnej pohybovej aktivity, ale bližšie spoznajú aj evolúciu konfliktu medzi pohlaviami,“ uviedla univerzita a doplnila, že o týždeň v pondelok sa môžu maturanti tešiť na témy z pedagogiky, verejnej politiky, práva či umelej inteligencie.

Robia tak už ôsmy rok

Vo vestibule univerzity v stánkoch fakúlt sa študenti budú môcť poradiť ohľadom štúdia.

„Univerzita už ôsmy rok týmto spôsobom otvára priestory pre mladých ľudí so záujmom o vzdelávanie. Som rád, že najväčšia univerzita môže prispieť k vzbudeniu záujmu o určitý odbor vďaka našim vynikajúcim prednášajúcim. Študenti a študentky stredných škôl si môžu zažiť vysokú školu na vlastnej koži a o pár rokov sa možno rozhodnú podať si prihlášku práve k nám,“ uzavrel rektor UK Marek Števček.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave