Univerzita Komenského vypísala pracovnú výzvu pre postdoktorandov vo výške 700-tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Univerzita Komenského v Bratislave. Foto: Ilustračné, www.facebook.com

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave vypísala pracovnú výzvu pre absolventov doktorandského štúdia. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa UK Lenka Miller.

Vysoká škola má 21 voľných pozícií v rozličných vedných oblastiach a vyčlenila na ne celkovú sumu 700-tisíc eur. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. augusta 2021.

Výzva je určená najmä pre postdoktorandov, ktorí obhájili dizertačnú prácu na inej vysokej škole, ako je UK, a to najmä na zahraničnej vysokej škole najviac tri roky pred nástupom na postdoktorandský pobyt. Miller dodala, že tieto pobyty sa viažu na riešenie grantových projektov základného a aplikovaného výskumu alebo vývoja na fakultách.

Nová aktivita

Prorektor UK pre vedu, doktorandské štúdium a projektovú činnosť Jozef Masarik priblížil, že ide o novú aktivitu UK.

Okrem podpory mladých výskumníkov je poslaním týchto pobytov aj zvýšiť atraktívnosť vedeckej kariéry. Verím, že novinka osloví aj vedcov zo zahraničia a podporíme mobilitu medzi vedeckými pracoviskami,“ povedal.

Možnosť podpory

Každý úspešný žiadateľ môže získať podporu v maximálnej výške 27 375 eur počas celej doby riešenia projektu. Tieto financie sú určené na jeho mzdové náklady.

Pracovný pomer sa uzatvára na jeden rok s možnosťou predĺženia na dva roky s predpokladaným začiatkom od 1. októbra 2021.

Voľné pracovné pozície ponúka Právnická fakulta UK, Prírodovedecká fakulta UK, Farmaceutická fakulta UK, Fakulta telesnej výchovy a športu UK, Jesseniova lekárska fakulta UK, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK aj Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie Fakulta matematikyPrávnická fakulta Univerzity KomenskéhoPrírodovedecká fakulta Univerzity KomenskéhoUnverzita Komenského v Bratislave