Úrad vlády a Právnická fakulta UK spájajú sily, budú spolupracovať v oblasti protikorupčnej agendy

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Úrad vlády a Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave budú spolupracovať v oblasti protikorupčnej agendy.

Vedúci Úradu vlády SR Július Jakab a dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda podpísali v piatok dohodu o vzájomnej spolupráci, ktorej cieľom je prepojiť vedecké kapacity s reálnymi skúsenosťami z praxe.

Prax a teória

Podľa dohody budú mať napríklad budúci právnici už počas štúdia možnosť skúmať právne otázky súvisiace s prevenciou korupcie a prostredníctvom stáží sa aj osobne oboznamovať s protikorupčnou agendou úradu vlády.

Na druhej strane, vďaka odborným vedeckým podujatiam pripraveným Právnickou fakultou UK, si zamestnanci úradu vlády budú môcť rozširovať svoje teoretické poznatky. Informoval o tom tlačový a informačný odbor úradu vlády.

Veľký prínos

Ako povedal vedúci Úradu vlády SR Július Jakab, podpisom dohody bude úrad vlády a Právnická fakulta UK spoločne prispievať k zlepšovaniu postavenia Slovenska vo vnímaní korupcie a k lepšej efektívnosti prevencie korupcie vo verejnom sektore.

„Dohoda o vzájomnej spolupráci predstavuje veľký prínos pre spoločné úsilie v protikorupčných aktivitách a pri aktuálnych výzvach v oblasti verejnej integrity na Slovensku,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard BurdaJúlius Jakab
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v BratislaveÚrad vlády SR