V Banskobystrickom kraji zatvorili pre chorobnosť šesť materských a jednu základnú školu

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Pre zvýšenú chorobnosť zatvorili v minulom týždni v Banskobystrickom kraji šesť materských škôl – jednu v okrese Krupina, dve vo Veľkokrtíšskom okrese, tri v okrese Zvolen. Zatvorená bola aj jedna základná škola v Banskoštiavnickom okrese.

Výskyt ARO stúpol o viac ako tri percentá

Ako informuje banskobystrický Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) na svojej webovej stránke, výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO) celkovo stúpol v rovnakom období o viac ako tri percentá. Chrípka a jej podobné ochorenia (CHPO) sa vyskytovali v kraji v 12. kalendárnom týždni v takmer 13 % nižšej miere ako v predošlom týždni.

Najvyššia chorobnosť je v Brezne a vo Zvolene

V minulom kalendárnom týždni bolo spolu hlásených 5 863 ARO, z toho bolo chrípke podobných 529 ochorení. Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v okresoch Brezno a Zvolen, najnižšia v okrese Poltár. Chrípka sa vo vyššej miere vyskytovala v okrese Rimavská Sobota, v okrese Poltár CHPO nezaznamenali. Hygienici v Banskobystrickom kraji zaevidovali aj 186 prípadov na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 137 osôb, čo predstavuje 2,3 % zo všetkých ARO,“ dodala regionálna hygienička Zora Kľocová Adamčáková s tým, že komplikácie predstavovali sínusitídy, pneumónie a otitídy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zora Kľocová Adamčáková
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva