V Bardejove je v karanténe 25 tried, uvažujú o pozastavení vyučovania na druhom stupni základných škôl

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V meste Bardejov je v školách a predškolských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy v karanténe 25 tried.

Zavedú opätovný monitoring žiakov

Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, po stredajšom zasadnutí krízového štábu mesta samospráva s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove analyzuje alternatívu pozastavenia vyučovania na 2. stupni základných škôl až do odvolania.

Viac o téme: Koronavírus

Krízový štáb zároveň rozhodol o opätovnom monitoringu žiakov pri ich vstupe do budov základných škôl formou merania telesnej teploty, ako aj o uzatvorení mestskej plavárne s účinnosťou od piatka 1. októbra.

Sú v bordovej farbe

Ako dodal Hij, zariadenia pre seniorov, mestské obchodné spoločnosti a samotný mestský úrad, až na ojedinelé a zatiaľ nepotvrdené výnimky, nezaznamenali nové prípady ochorenia COVID-19 a pracujú v nezmenenom režime za dodržiavania všetkých opatrení, vrátane prísnejšieho posudzovania možností návštev klientov v zariadeniach pre seniorov.

Okres Bardejov sa v rámci COVID automatu nachádza od piatka 17. septembra v 2. stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe. Rovnaký stav bude platiť aj pre budúci týždeň od pondelka 4. októbra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Hij