Žilinskí rodičia budú za škôlkarov platiť viac, k zvyšovaniu však radnica pristúpila konzervatívnejšie

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Žilinským rodičom mierne stúpnu náklady za pobyt ich detí v materských školách. O zvýšení rodičovských príspevkov rozhodli na utorkovom rokovaní poslanci mestského zastupiteľstva. Mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole sa od 1. apríla zvyšuje z 20 na 25 eur.

Rodičovské príspevky v žilinských materských školách sa naposledy zvyšovali pred tromi rokmi zo 17 eur na súčasných 20 eur.

„V porovnaní s inými krajskými mestami sme k zvyšovaniu poplatkov pristúpili konzervatívnejšie. Navýšenie príspevkov pomôže vylepšiť mestský rozpočet o približne 230-tisíc eur. V súvislosti so zvyšujúcimi sa cenami energií však očakávame predovšetkým refundáciu zo strany štátu,“ skonštatovala Ingrid Dolníková z Mestského úradu v Žiline.

O päť eur sa zvýšil aj mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v školskom klube, zákonní zástupcovia od apríla zaplatia 15 eur. Ak však školský klub navštevuje viac detí z tej istej rodiny, príspevok na každé ďalšie dieťa je znížený na 5 eur. Úprave príspevkov sa nevyhli ani základná umelecká škola a centrum voľného času, tu však zvýšené príspevky budú vyberať až od nového školského roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ingrid Dolníková