Buďme svetlom na majáku pre ukrajinský ľud, vyhlásil premiér Heger

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

Zostaňme naďalej príťažlivými pre všetky národy, ktoré si želajú slobodu, mier a prosperitu. Buďme svetlom na majáku pre ukrajinský ľud. Dajme Ukrajine európsku perspektívu. Na sociálnej sieti to napísal premiér Eduard Heger (OĽaNO) pri príležitosti pondelkového Dňa Európy.

Úspešný príbeh Únie

Sloboda, demokracia, ľudské práva, spravodlivosť a trhová ekonomika. V týchto niekoľkých slovách je podľa premiéra ukrytý spletitý, ale úspešný príbeh Európskej únie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ako občan bývalého sovietskeho satelitu mám k tomuto európskemu projektu mimoriadne vrúcny vzťah. Vstup Slovenska do Európskej únie v roku 2004 bol výsledkom zápasu a znamenal pre nás zásadný civilizačný pokrok,“ povedal Heger.

Európska spolupatričnosť je nevyhnutná

Dnes, keď sa na Ukrajine podľa premiéra odohrávajú vojnové apokalypsy, keď ruský militarizmus vystúpil proti mieru a pokoju, európska spolupatričnosť a solidarita znovu naberajú na význame.

„Nie sú to staré, vyprázdnené pojmy, zapadnuté prachom v skladoch studenej vojny. Znova je tu agresia, znova vyhasínajú ľudské životy, tečie krv i slzy. Európska spolupatričnosť a solidarita sú v týchto časoch absolútnou nevyhnutnosťou. Inak nie je možné poraziť zlo,“ upozornil.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie Európska únia