Ruské štátne médiá už nebudú môcť získavať peniaze z reklamy na platformách Googlu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Google
Foto: ilustračné, SITA/AP

Spoločnosť Alphabet, materská firma Googlu, informovala, že suspenduje speňažovanie reklám ruských štátnych médií na jej platformách.

Reklamnú technológiu už nevyužijú

Znamená to, že napríklad televízia Russia Today (RT) a ďalšie kanály nebudú môcť získavať peniaze z reklám na službe YouTube a ďalších webstránkach a aplikáciách spadajúcich pod Alphabet.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské štátne médiá podľa vyhlásenia firmy, ktoré cituje spravodajský portál BBC, tiež už nebudú môcť kupovať reklamu prostredníctvom Google nástrojov, dávať reklamy do služieb Googlu alebo inak využívať jej reklamnú technológiu na generovanie príjmov.

Na reklamách vyrobia milióny dolárov

Hovorca spoločnosti rozhodnutie pripísal „mimoriadnym okolnostiam“ a avizoval, že ak to bude potrebné, Alphabet podnikne ďalšie kroky.

Rozhodnutie Alphabetu prišlo po tom, čo ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychajlo Fedorov vyzval YouTube, aby zablokovala ruskú propagandu.

Ruské štátne médiá a obzvlášť RT ročne vyrobia na reklamách na YouTube a iných službách Googlu milióny dolárov.

Reklamy z Ruska, ktoré vo štvrtok podniklo inváziu na Ukrajinu, už pozastavili sociálne siete Facebook a Twitter. K obom platformám ruské úrady obmedzili prístup v krajine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AlphabetGoogle