Bezplatné wifi zóny sú už v 496 obciach a mestách Slovenska

Free WiFi
Foto: ilustračné, Thinkstock.

V rámci projektu „Wifi pre tebaMinisterstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) schválilo za uplynulý rok ďalších 110 žiadostí v objeme 1,3 mil. eur.

Bezplatné wifi zóny sú tak od spustenia celého projektu už v 496 obciach a mestách Slovenska, pričom výška nenávratného finančného príspevku predstavuje sumu 6,45 mil. eur. Za celé obdobie projektu sa uskutočnilo 6 kôl a prijatých bolo 576 žiadostí o podporu. MIRRI o tom informovalo v piatok.

Kvalitnejšie služby

Dopytová výzva „Wifi pre teba“ je jednou z výziev v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, prioritná os 7, ktorej gestorom je práve MIRRI SR.

Vďaka bezplatným wifi zónam môžu obce a mestá poskytovať kvalitnejšie služby pre svojich obyvateľov i návštevníkov. Možnosť pre žiakov, študentov, dôchodcov aj turistov bezplatne sa pripájať na internet z knižníc, obecných úradov či parkov by mala byť samozrejmosťou,“ povedala ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Projekt bezplatných wifi zón

Obec alebo mesto mohlo na jeden projekt získať podporu maximálne 15 000 eur, pričom z európskych zdrojov ide 85 % hodnoty projektu, 10 % je zo štátneho rozpočtu a 5 % predstavuje spolufinancovanie zo strany žiadateľa.

Pre projekt bezplatných wifi zón pripravujeme novú schému. Okrem toho naše ministerstvo tiež pripravilo národný broadbandový plán, ktorý umožní zaviesť ultrarýchly širokopásmový internet pre všetkých obyvateľov SR bez ohľadu na miesto, v ktorom žijú. Investície v oblasti digitalizácie v hodnote 580 mil. eur budú financované v rámci nášho komponentu Digitálne Slovensko v pláne obnovy,“ doplnila Remišová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR